top of page

SENÁT ČR

Nezávislý kandidát do Senátu ČR za hnutí občanů Trikolóra

volební okrsek č. 69 Frýdek - Místek

Více než 15 let jsem jednal s ministry, poslanci i senátory. I bez politické příslušnosti se mi podařilo prosadit a udržet dětskou psychiatrii jako základní obor. I přesto, že proti tomu toho času byla například i samotná Česká lékařská komora. Jako předseda Asociace dětské a dorostové psychiatrie, kterou jsem doslova vzkřísil a opět celou postavil na pevné základy, Odstranil jsem rivalizaci a zasadil se o spolupráci se Sekcí dětské a dorostové psychiatrie Psychiatrické Společnosti, a to jednoznačně ve prospěch oboru. Dalším velkým úspěchem byla celosvětová konference Dětské a dorostové psychiatrie IACAPAP, která se uskutečnila v Praze. Byla vůbec první tohoto druhu ve státě bývalého východního bloku. Toto pouze dokazuje vysokou míru odbornosti a mezinárodního uznání, kterou česká dětská a dorostová psychiatrie má. Tato akce měla mimo jiné výrazný finanční benefit, což nikdy v minulosti nebylo.

Na konci roku 2019 jsem sám odstoupil z předsednických funkcí Asociace dětské a dorostové psychiatrie a Sekce dětské a dorostové psychiatrie Psychiatrické společnosti. Negativní atmosféru cíleně vytvořila konkrétní skupina lidí. Po všem, co jsem pro obor a pacienty udělal ve volném čase, s omezením své praxe a na vlastní náklady, jsem odmítnul podstupovat nesmyslné útoky, které byly inciované jinými, než odbornými zájmy.


Ke spolupráci mě oslovilo hnutí Trikolóra. Pan Mgr. Václav Klaus mladší se na mou obhajobu postavil hned ze začátku a jako jeden z mála se v nastalé atmosféře nebál jasně vyjádřit, že celá kauza byla pouze zástupným problémem. Později mě kontaktovali zástupci hnutí Trikolóra s nabídkou místa na kandidátce ve volbách do Senátu ČR. Nabídku jsem dlouho a pečlivě zvažoval. Masivní celorepubliková podpora, a to jak z řad kolegů lékařů, tak z řad laické veřejnosti, včetně rodičů pacientů nebo také velká podpora ze zahraničí, která mě velmi mile překvapila. „Vox populi“ mi sdělil, že svou práci dělám dobře. Proto jsem se rozhodl nabídku hnutí Trikolóra využít jako nezávislý kandidát. Všichni tito lidé, mí pacienti, jejich rodiny mi za to stojí, abych se pokusil pokračovat ve své práci dál, ale tentokrát z jiné pozice. Nikdy jsem nebyl členem žádné politické strany.

 

Mojí značkou je mé jméno a výsledky dobře odvedené práce.

bottom of page